|   2024-01-13 17:57:50

Žilina: Chátrajúce stánky pri vstupe do nemocnice odstránili, vznikne tam pasáž

Dokopy deväť objektov nepatrilo do vlastníctva nemocnice. Tá sa dlhodobo snažila o ich odstránenie. "Zmluvu so súkromným subjektom uzatvorilo vtedajšie vedenie nemocnice ešte v roku 2006. Stánky odvtedy nepatrili zdravotníckemu zariadeniu, majiteľ ich prenajímal menším predajcom. Platnosť 15 - ročnej nevýhodnej zmluvy na prenájom pozemkov pod predajnými objektmi sa skončila v polovici roku 2021. Napriek tomu ich súkromník odmietal odstrániť," priblížila hovorkyňa nemocnice Zuzana Fialová.

V novembri minulého roka pribudli na stánkoch exekučné nálepky a začala tak plynúť lehota, po ktorej boli objekty uvedené do verejného ponukového konania.         

V spolupráci so zdravotníckym zariadením ich firma v sobotu spred budovy odstránila. Deväť stánkov postupne zlikvidujú.

(tasr)