Žilina: Chátrajúce stánky pri vstupe do nemocnice odstránili, vznikne tam pasáž
Dokopy deväť objektov nepatrilo do vlastníctva nemocnice. Tá sa dlhodobo snažila o ich odstránenie. "Zmluvu so súkromným subjektom uzatvorilo vtedajšie vedenie nemocnice ešte v roku 2006. Stánky odvtedy nepatrili zdravotníckemu zariadeniu, majiteľ ich prenajímal menším predajcom. Platnosť 15 - ročnej nevýhodnej zmluvy na prenájom pozemkov pod predajnými objektmi sa skončila v polovici roku 2021. Napriek tomu ich súkromník odmietal odstrániť," priblížila hovorkyňa nemocnice Zuzana Fialová.
V novembri minulého roka pribudli na stánkoch exekučné nálepky a začala tak plynúť lehota, po ktorej boli objekty uvedené do verejného ponukového konania.
V spolupráci so zdravotníckym zariadením ich firma v sobotu spred budovy odstránila. Deväť stánkov postupne zlikvidujú.
(tasr)