Americkí ekonómovia sú si stále viac istí, že sa USA vyhnú recesii
Približne 91 percent respondentov uviedlo, že pravdepodobnosť, že USA vstúpia do recesie v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov je 50 percent alebo menej. To je výrazný nárast zo 79 percent v októbrovom prieskume a veľká zmena oproti názoru spred roka, keď väčšina ekonómov očakávala recesiu pre agresívne zvýšenie úrokových sadzieb Federálneho rezervného systému (Fed) v boji proti vysokej inflácii.
Približne 63 percent respondentov v najnovšom prieskume uviedlo, že firmy už netrpia nedostatkom vstupných materiálov, pričom pred tromi mesiacmi to bolo 46 percent. A o niečo viac ako polovica respondentov už nemá problém s nedostatkom pracovnej sily, čo je nárast oproti 38 percentám v predchádzajúcej ankete. Oba tieto ukazovatele dosiahli najlepšie hodnoty od začiatku pandémie.
(tasr)