Diera na betónovom chodníku sa stala turistickou atrakciou. Ľudia pri nej nechávajú peniaze, či kvety
Dumainov príspevok na sociálnej sieti sa začal hromadne šíriť začiatkom januára. K "potkanej diere" teraz smerujú zástupy ľudí a zanechávajú pri nej mince, kvety, sviečky, syr, cigarety aj alkohol.
Napriek svojej novej sláve má podľa miestnych obyvateľov "potkania diera" už viac ako tri desaťročia. V skutočnosti ide o odtlačok tela veveričky, ktorá do čerstvého betónu spadla zo stromu, ktorý pri chodníku kedysi rástol.
rat hole proposal @bikelanesmn pic.twitter.com/ZgH5vVpNWC
— antifa of cleves (@mollywidstrom) January 20, 2024
"Je to dokonalá ukážka vizuálnej komunikácie. Pozriete sa a hneď je vám jasné, čo sa tu stalo. Takéto niečo láme akúkoľvek jazykovú bariéru. Keby ste to ukázali niekomu pred 500 rokmi, presne by vedel, čo sa stalo," opísal dieru jej propagátor Winslow Dumaine.
(abc news, nyt, ap, tasr)