V lese nad Detvou našli mŕtveho muža, mal vážne zranenia hlavy od medveďa
Telo nezvestného muža našli v noci z nedele v lese nad Detvou bez známok života. Pátrali po ňom hasiči, policajti aj dobrovoľníci po tom, čo sa večer nevrátil z prechádzky.
Predbežné zistenia naznačujú, že podľahol zraneniam po útoku medveďa hnedého. Informovali zo Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR. Muž bol nezvestný od nedeľného (30. 3.) podvečera, dodala ŠOP.
„Udalosť sa stala približne kilometer od intravilánu v lesnom poraste, mimo chránených území,“ objasnila s tým, že muža našli v nedeľu neskoro večer. ŠOP pripomína, že na mieste sa v krátkom čase nachádzal aj Zásahový tím pre medveďa hnedého.
Situáciu zmonitorovali a rozmiestnili monitorovacie zariadenia. Umiestnili aj výstražné tabule, ktoré upozorňujú na výskyt medveďa.
Polícia vec vyšetruje, bude rozhodovať aj súdna pitva. Ide o prvý prípad tohto druhu na Slovensku v roku 2025.
(mja)