|
2025-06-09 19:58:00
Šutaj Eštok: Chceme bezpečné majstrovstvá, preto posilňujeme políciu
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok predstavil bezpečnostné opatrenia pred štartom futbalových Majstrovstiev Európy hráčov do 21 rokov, ktoré sa konajú na viacerých miestach po Slovensku.
Cieľom rezortu je zabezpečiť pokojný priebeh šampionátu pre športovcov aj fanúšikov. V rámci príprav odovzdalo ministerstvo 90 nových policajných vozidiel, ktoré majú zlepšiť prácu polície počas podujatia aj dlhodobo.
Novinkou je aj zavedenie telových kamier pre policajtov, ktorých záznamy bude analyzovať umelá inteligencia. Podľa ministra ide o zásadný krok k vyššej efektivite a dôveryhodnosti bezpečnostných zložiek.
Opatrenia majú zaručiť nielen bezpečnosť šampionátu, ale aj celkové zlepšenie verejného poriadku v krajine.
(mja)