|   2025-11-13 13:33:00

Smer obvinil PS zo zneužívania mladých, kritizoval aj video spred gymnázia

Vládny Smer obvinil Progresívne Slovensko z toho, že v politickom súboji zneužíva mladých ľudí a prispieva k šíreniu nenávisti.

Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar reagoval na video poslankyne PS Dariny Luščíkovej spred popradského gymnázia, kde kritizovala plánovanú návštevu premiéra Roberta Fica. Vo videu uviedla, že „premiér, ktorý pohŕda mladými, nemá na škole čo robiť“, a vyzvala študentov, aby si chránili dôstojnosť.
Následne stála aj pri študentovi, ktorý písal na zem odkazy pre premiéra.

Gašpar tvrdí, že sa snažila diskusii zabrániť a že PS vťahuje mládež do politických konfliktov.

Podľa neho sa PS „začína podobať Igorovi Matovičovi“ a jeho politika je „vulgárna, dehumanizačná a plná nenávisti“. Tvrdí, že z mladého študenta, ktorý pred školou písal odkazy kriedou, robí PS „obeť“. Zároveň vyzval médiá aj verejnosť, aby na študenta nevyvíjali tlak a prestali ho využívať v politických sporoch.

Naopak, Luščíková obviňuje premiéra, že študentov uráža a ponižuje a že nemá prednášať o zahraničnej politike, keď sa podľa nej stretáva „s diktátormi“.

Plánovaná diskusia na gymnáziu sa napokon neuskutočnila. Fico to vysvetlil pracovnými povinnosťami a snahou nájsť nový termín.

Ficova vláda podľa predsedu PS Michala Šimečku opäť uráža všetkých mladých ľudí, klame a obviňuje opozíciu. Uviedol to v reakcii na štvrtkovú tlačovú konferenciu Smeru, ktorá bola podľa neho len odvedením pozornosti od reálnych problémov Slovenska. Šimečka dodal, že mladí ľudia majú vlastnú hlavu.

(tasr, lud)