Poslankyňa SaS priznala, že dostane energopomoc aj ona
Jana Bittó Cigániková (SaS) skritizovala vládny systém energetickej pomoci, ktorý je podľa nej plošný a nespravodlivý. V statuse na sociálnej sieti priznala, že podľa aktuálneho nastavenia dostane energopomoc aj ona sama, ako aj ďalší poslanci s nadpriemernými príjmami.
Ironicky poďakovala vláde, ako aj občanom, ktorí sa podľa nej skladajú na túto pomoc aj pre politikov. „Fakt si nevieme zaplatiť tých pár eur navyše z vlastného vrecka? Jasné, že žiadnu energopomoc nepotrebujeme,“ vyhlásila.
Upozornila, že takto koncipovaná pomoc nie je adresná, ale ide skôr o politický marketing vlády Roberta Fica (Smer), ktorý má osloviť voličov pred Vianocami. Štát podľa nej míňa stovky miliónov eur, ktoré by mohli investovať do zdravotníctva, školstva či reforiem.
Domácnosti si môžu od pondelka overiť, či budú mať budúci rok nárok na pomoc s cenami energií, a to na internetovej stránke ministerstva hospodárstva, telefonicky cez call centrum alebo osobnou návštevou klientskeho centra. Pomoc je nastavená tak, aby na ňu malo nárok 90 percent domácností na Slovensku.
(max)