|   2026-06-26 18:44:05

Predsedníčke Úradu na ochranu oznamovateľov uvoľnili kolesá na aute

Predsedníčka Úradu na ochranu oznamovateľov Zuzana Dlugošová podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa po tom, ako na jej aute v piatok ráno zistili uvoľnené kolesá.

Úrad upozornil, že nejde o bežný vandalizmus ani nevydarený žart, ale o konanie, ktoré mohlo mať vážne až tragické následky pre vodičku aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Podľa riaditeľky odboru prevencie a komunikácie Márie Hunkovej úrad nebude špekulovať o možných motívoch incidentu. Ich objasnenie ponecháva na orgány činné v trestnom konaní.

Úrad zároveň vyzval políciu, aby prípad dôsledne vyšetrila a vyvodila zodpovednosť voči osobe, ktorá ohrozila ľudský život a bezpečnosť na cestách. Úrad na ochranu oznamovateľov zdôraznil, že podobné konanie nemožno zľahčovať ani bagatelizovať.

(tasr, mja)