Čo vyčerpalo Jaroslava Naďa

Minister Naď na festivale, kde hovoril o odchode z politiky. Foto: YouTube/screenshot nad333

Čo vyčerpalo Jaroslava Naďa

Krátka poznámka o politike s kosákom a kladivom.

Minister Naď na festivale, kde hovoril o odchode z politiky. Foto: YouTube/screenshot

Končila sa mi práve dovolenka, keď som sa dočítal, že Jaroslav Naď uvažuje o odchode z politiky, že má toho plné zuby a uvažuje, čo ďalej.

Jaro Naď z politiky neodíde, určite nie teraz, táto poznámka sa pokúsi objasniť prečo.

Podstatou Naďových výrokov totiž nie je osobná rezignácia, ale dva útoky. Ten prvý sa týka Richarda Sulíka a druhý poslanca Juraja Krúpu. A význam dodáva odkaz, že on je lojálny.

V prvom rade: návrh na termín predčasných volieb je jediné racionálne riešenie politickej krízy. Je nepodstatné, či o tom Sulík svojich (bývalých) koaličných partnerov presviedčal, alebo nie. Je to logické riešenie krízy, pri ktorej vláda stratila väčšinu. A ona ju stratila, respektíve stále nanovo dokáže stratiť, pretože nedokáže vyriešiť jej príčinu. Igor Matovič sa v tom takmer dokonale podobá na Vladimíra Mečiara – s ním vládnuť nejde, bez neho tiež nie.

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva. Texty označené kategóriou PRO ponúkajú mozaiku domácich a svetových autorov z rešpektovaných svetových médií, veľký bilančný piatkový komentár a ďalšie texty renomovaných odborníkov.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Štandard PRO na mesiac
iba 19,90€— každý mesiac
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom
Štandard PRO na rok
iba 199,00€— každý rok
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.
Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]

Ďalšie články od Jaroslav Daniška
Ďalšie články