Tisícky Nemcov demonštrovali za otvorenie plynovodu Nord Stream 2
Protest pod názvom „Aby mala naša vlasť budúcnosť - otvoríte konečne Nord Stream 2" uskutočnili organizátori v severonemeckej obci Lubmin. Podľa odhadov sa na ňom zúčastnilo tritisíc ľudí. Na podobnom proteste bolo minulú nedeľu prítomných asi dvetisíc demonštrantov. Tamojšia polícia informovala, že protest sa uskutočnil bez incidentov. Informovala o ňom nemecká tlačová agentúra DPA.
Obec Lubmin je lokalitou, kde nový plynovod Nord Stream 2 prechádza na nemeckú pevninu. Tento plynovod, vedúci z Ruska po dne Baltského mora, Berlín nespustil pre začiatok ruskej invázie na Ukrajinu. Odklad jeho spustenia je súčasťou protiruských sankcií Západu.
Paralelný plynovod Nord Stream 1 je v tejto chvíli mimo prevádzky a plyn ním neprúdi. Ruská strana zdôvodňuje zastavenie dodávok plynu technickými poruchami.
(ndr.de, krk)