|   2023-05-19 19:02:51

Ministerstvo zdravotníctva podpísalo zmluvy s nemocnicami na modernizáciu z plánu obnovy

"MZ SR pristúpilo k podpisu siedmich zmlúv na modernizáciu nemocníc z plánu obnovy a odolnosti SR s nemocnicami, ktoré sa prihlásili do výzvy pre projekty nad päť miliónov eur. Rozhodnutie o podpise jednej zmluvy je ešte otvorené," spresnila.

Peniaze z plánu obnovy by tak nateraz mali získať nemocnice v Poprade, Leviciach, Spišskej Novej Vsi, Bardejove, Skalici, Zvolene a Bojniciach. Preverovať sa má ešte žiadosť nemocnice v Čadci. Prerozdeľovaním prostriedkov sa zaoberá aj európska prokuratúra.

Zmluva na projekt rekonštrukcie nemocnice v Spišskej Novej Vsi ešte nebola podpísaná zo strany siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare, uviedol hovorca siete Tomáš Kráľ. "Budúci týždeň máme k tejto téme dohodnuté rokovanie na ministerstve zdravotníctva," povedal s tým, že finálny návrh zmluvy ešte nevideli.

(tasr)