Bez darcov krvi by sme sa nezaobišli. Pomôcť prišli desiatky ľudí
Vo štvrtok 4. mája prišlo darovať krv až 42 dobrovoľníkov. „Vstupným vyšetrením počas Májovej kvapky krvi v Bánovciach nad Bebravou prešlo 42 darcov, z nich 34 bolo k darovaniu vhodných a spoločnými silami úspešne darovalo 15,3 litrov krvi,“ ozrejmila manažérka medicínskeho oddelenia AGEL Merea Adriana Pelčová.
Zvlášť v letnom období dochádza k väčšiemu množstvu úrazov, no krv chodí darovať menej darcov. „Počas pandémie bolo aj darcovstvo krvi značne obmedzené, preto nás veľmi teší, že sa nám podarilo v priebehu troch mesiacov zorganizovať už druhú akciu tohto druhu a najmä, že v našom regióne je skutočne stabilná a spoľahlivá základňa úžasných ľudí, ktorí krv darujú pravidelne. Sme im za to vďační, pretože medicína je síce plná inovácií, ale bez darcov krvi by sme sa my, lekári, nezaobišli, keďže krv sa nedá nahradiť ničím,“ uzavrela riaditeľka bánovskej nemocnice Mina Bobocká.



