Pešiu zónu v centre mesta čakajú veľké zmeny. Pozrite sa, čo všetko tu vznikne
Dotknú sa verejného priestoru od Mestskej veže po zastávku MHD na Braneckého ulici. Na túto hlavnú časť pešej zóny sa napájajú ešte ďalšie menšie i väčšie mikropriestory. V súčasnosti už mesto súťaží zhotoviteľov revitalizácie.
„Územie medzi budovami okresného a mestského úradu bude sprístupnené novými schodmi a priamočiarou rampou pre imobilných. Budú sa tu kombinovať spevnené plochy a zelené oddychové plochy s lavičkami a vlajkoslávou. Sem sa presunie aj súsošie Štúrovcov, ktoré je dnes pred Materským centrom Srdiečko," uviedla radnica na svojej webovej stránke.
V ďalšom mikropriestore pešej zóny – medzi Gastrocentrom a okresným úradom – vznikne detské ihrisko v tieni existujúcich narastených stromov. Pri Posádkovom klube (ODA) sa územie rozdelí na relaxačno – oddychový park a kultúrno – spoločenský priestor s pódiom a hľadiskom.
V rámci revitalizácie pešej zóny upravia aj situovanie zastávky MHD na Braneckého ulici tak, aby boli eliminované kolízne situácie medzi chodcami, cyklistami a automobilovou dopravou.
„Pešia zóna v centrálnej časti mesta bude mať nový povrch, mobiliár, zeleň, osvetlenie, pribudnú tu viaceré vodné prvky. V celom priestore sa uskutočnili prvé rekonštrukcie inžinierskych sietí, ďalšie pokračujú," doplnilo mesto.

