|   2023-08-09 16:00:00

Mesto Košice pokračuje v stavebných prácach na školách

Zároveň pokračuje osadzovanie nových skriniek, kobercov, dopĺňanie vyučovacích pomôcok a hračiek. Informuje o tom na svojej webovej stránke. Nový náter od júla postupne dostávajú kuchyne, chodby a vybrané priestory MŠ. Práce sú už hotové v MŠ Azovská, Ipeľská, Miškovecká, Povstania českého ľudu, Turgenevova, Humenská, Čínska, Čordákova a Trebišovská. V MŠ Trebišovskej zároveň uplynulý mesiac menili rozvody vody, ktoré boli v havarijnom stave. V MŠ Smetanova došlo k výmene kanalizačných rozvodov.

Košice opätovne rozširujú kapacity svojich škôlok

Mohlo by Vás zaujímať Košice opätovne rozširujú kapacity svojich škôlok

„Pracujeme aj na oprave fasád, oplotení, vonkajších terás, striech a výmene okien. Práce sa už skončili, respektíve ďalej prebiehajú zhruba na každej tretej ZŠ alebo MŠ v meste," spresnila vedúca oddelenia školstva Beáta Lopušniaková.

Prekvapivé riešenie nedostatku pediatrov: Nárast poplatku z dvoch na desať eur

Mohlo by Vás zaujímať Prekvapivé riešenie nedostatku pediatrov: Nárast poplatku z dvoch na desať eur

Na 36 MŠ postupne zlepšujú podmienky aj na detských ihriskách. V rámci ich opráv v celkovej výške 40 000 eur realizujú tiež výmenu dosiek na lavičkách a na pieskoviskách či vymieňajú a dopĺňajú piesok. Na detských ihriskách v MŠ Palárikova, Čínska a Polianska budú tento mesiac meniť exteriérové herné prvky. Mesto Košice zároveň pracuje aj na rozšírení kapacít MŠ.

(tasr)