Prešovskí volejbalisti potvrdili rolu favorita proti nováčikovi z Bystrice

Od úvodného podania mali Šarišania navrch. V priebehu setov kontrolovali vývoj zápasu a preto okrem základnej zostavy dostali šancu od trénera Digaňu aj hráči z lavičky. Tím okolo trénera Martina Nemca z Banskej Bystrice, ktorý hráva svoje zápasy v Slovenskej Ľupči, je zložený z mladých odchovancov stredoslovenského volejbalu. V najvyššej súťaži zatiaľ zbierajú skúsenosti. Hráčom zápasu v domácom drese sa stal smečiar Michal Ščerba. Hosťujúci tréner ocenil výkon blokára Francisa Priškina. Návrat na akademickú pôdu absolvoval bystrický blokár Miroslav Baslar, ktorý v Prešove hosťoval ešte v uplynulej, striebornej sezóne.

Prešovčania potvrdili, že patria k najlepším tímom
Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov, má z víťazstva radosť. „V prvom rade sme takticky veľa vecí neriešili. Potrebujeme zvládnuť niektoré herné činnosti jednotlivcov, ktoré škrípu, a potom môžeme riešiť taktiku. Po tejto stránke som spokojný. Po emočnej a mentálnej sme sa podľa môjho názoru tento týždeň posunuli. Je to dobrý základ pre ďalšiu hru,“ uviedol. Martin Nemec, tréner ŠVK Tatran Banská Bystrica – Slovenská Ľupča, gratuloval Prešovu k zaslúženému víťazstvu. „Dnes ukázali, že sú jeden z najlepších tímov na Slovensku. My sme si sem prišli nacvičiť naše veci z tohto týždňa. Prišli sme zápas odohrať odvážne od prvého momentu po posledný. A ukázať, čo vo všetkých hráčoch je. Som rád, že som mohol dať šancu všetkým hráčom. Určite si odnášajú nové extraligové skúsenosti, ktoré, dúfam, pretavíme do úspechov v budúcnosti,“ povedal po zápase. Matúš Suchanič, hráč VK MIRAD UNIPO Prešov, si myslí, že k zápasu pristúpili veľmi zodpovedne. „Nepustili sme súpera k ničomu, neprekvapil nás ničím. Hrali sme koncentrovane, výsledok hovorí to isté. Dnes jednoznačné tri body doma. Ako sme si výsledkovo povedali pred zápasom, tak to aj bolo,“ dodal.



