|   2023-11-05 13:26:08

Viac lekárov

Ročne na Slovensku končí na lekárskych fakultách okolo štyridsať percent zahraničných študentov. Vo vyspelých západných krajinách sa takáto možnosť buď ani neponúka, alebo je hornou hranicou 25 percent samoplatcov.

Lekárske fakulty dlhodobo upozorňujú, že zahraničných študentov (samoplatcov) musia prijímať, lebo príspevky za ich štúdium im pomáhajú dopĺňať rozpočet a financovať slovenskú výučbu. 

Zafinancovať viac slovenských študentov chcela aj vláda Igora Matoviča, ale nakoniec na to nevyčlenila finančné zdroje.

(markíza)