|
2023-11-06 14:12:31
Polícia: Mladý vodič jazdil po diaľnici s viac ako dvomi promile alkoholu
Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.
"Diaľniční policajti z Krajského dopravného inšpektorátu Trenčín v nedeľu (5. novembra) krátko pred štvrtou hodinou ráno zastavili na diaľnici D1 na odpočívadle Zamarovce 23-ročného vodiča, ktorý javil známky požitia alkoholu. V dychu mu namerali najskôr dve, pri opakovanej skúške 2,02 promile alkoholu," informovala hovorkyňa.
Policajti obmedzili vodičovi osobnú slobodu a zaistili automobil BMW, ktorý pod vplyvom alkoholu šoféroval. Policajti navyše zistili, že vodičovi súd uložil zákaz činnosti riadiť motorové vozidlá ešte v decembri 2021 na 18 mesiacov. O treste rozhodne v najbližších hodinách súd.
(tasr)