|   2023-11-19 12:41:00

Mestu Košice chýba na budúci rok v rozpočte viac ako 42 miliónov eur

"Až dve tretiny z vyčísleného schodku 42,2 milióna eur pritom tvoria chýbajúce zdroje v bežných výdavkoch. Tie sa používajú napríklad na financovanie mestskej hromadnej dopravy, údržby ciest, sociálnych služieb, základných a materských škôl," uviedol magistrát. Mesto pripravilo balíčky úsporných opatrení, témou rokovania bude aj zvyšovanie miestnych daní a poplatkov.

"Zrušili sa odmeny zamestnancov magistrátu a mestskej polície, Vianočný koncert, detský Silvester či novoročný ohňostroj. V budúcom roku sa predbežne okrem iného nepočíta s pripravenými projektami výstavby Domova sociálnych služieb na Gerlachovskej ulici či nových športovísk," uviedol hovorca magistrátu Dušana Tokarčíka.

Mesto poukazuje na výpadky príjmov z podielových daní, vrátane tzv. prorodinného balíčka, aj nové kompetencie miest, ktoré spôsobili nárast výdavkov. Podľa hovorcu mesto prišlo v uplynulých rokoch o 115 miliónov eur.

(tasr)