Prihlásiť sa

Poslanci Národnej rady v utorok od 9.00 h. budú opäť pokračovať v rokovaní o programovom vyhlásení vlády. V ústnej rozprave je k tomuto bodu prihlásených ešte približne 10 rečníkov.

(sita)


Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli
Minúta
Minúta
Nové správy

Vyšetrovateľ NAKA Milan Sabota, ktorého postavil mimo služby Matúš Šutaj Eštok, sa môže v piatok vrátiť do práce. Rozhodol o tom Mestský súd Bratislava IV. V prípade šiestich odstavených čurillovcov doteraz súd v troch prípadoch vyhovel a v ďalších dvoch nie.

Prečítať viac 

Študentský LGBT spolok Light, ktorý pôsobí na Univerzite Komenského, zorganizoval v stredu protest na podporu Palestíny. Na organizácii zhromaždenia sa podieľala aj iniciatíva Povstanie pokračuje a Iniciatíva za spravodlivý mier na Blízkom východe.

Prečítať viac 

Česká republika a Slovensko by mohli spolupracovať v oblasti energetiky v rámci projektu zdieľania rezervných kapacít. Mohlo by to priniesť stabilnejšie a nižšie ceny energií, zhodli sa predseda Senátu Parlamentu Českej republiky Miloš Vystrčil a slovenský predseda parlamentu Peter Pellegrini.

Prečítať viac 

Predstavitelia EÚ, Ukrajiny aj Putin vyzdvihli prínos Kissingera, ktorý zomrel v stredu 29. novembra vo veku 100 rokov. U bývalého amerického ministra zahraničných vecí (1973-1977) ocenili jeho vplyv a diplomatické schopnosti, ktorými prispel ku globálnej bezpečnosti.

Prečítať viac 

Polícia preveruje streľbu v súvislosti so samovraždou 15-ročného Romana, ktorú má na svedomí mladíkova mama. Na ulici v Parchovanoch, kde bývajú Romanovi rodičia, pred domom jednej z jeho spolužiačok, zaistili policajti vystrelené nábojnice.

Prečítať viac 

Zákazníci počas potravinovej zbierky odovzdali trvanlivé potraviny, hygienické potreby, balíčky a peňažné kupóny v hodnote takmer 190-tisíc eur. Reťazec Tesco, ktorý zbierku organizoval, prispeje finančnou sumou vo výške 20 percent všetkých vyzbieraných darov, čo predstavuje takmer 38-tisíc eur.

Prečítať viac 

Robert Fico avizuje mimoriadnu schôdzu o plytvaní štátnych peňazí na výstave EXPO v Dubaji. Od lídra strany SaS Richarda Sulíka chce premiér žiadať náhradu vzniknutej škody.

Prečítať viac 

Kirgizsko môže mať novú vlajku. Poslanci posunuli do druhého čítania návrh zákona, ktorý ju mierne zmení. Podľa autorov návrhu sú zmeny dôležité a potrebné. Iniciatívu podporil aj prezident Sadyr Japarov, podľa ktorého bude Kirgizsko „vyspelou a nezávislou krajinou ako lúče na vlajke“.

Prečítať viac 

Sestra vodcu KĽDR Kim Čong-una odmietla medzinárodné odsúdenie nedávneho vypustenia špionážnej družice ako „absurdné“ a vyhlásila, že jej krajina sa nikdy nevzdá svojho vesmírneho programu.

Prečítať viac 

Vláda chce od nového roka zrušiť fond vzájomnej pomoci zriadený počas pandémie. Zostatok financií sa má presunúť do štátneho rozpočtu.

Prečítať viac 

Výplaty učiteliek v materských školách a ich prevádzku by mal od roku 2025 financovať štát priamo z rozpočtu. Doposiaľ mali ich financovanie na starosti samosprávy. Tie sa obávajú, že po zmene prídu o peniaze.

Prečítať viac 

Na niektorých úsekoch ciest sa nachádza zľadovatený sneh. Ide o cesty tretej triedy v obvode Kokava nad Rimavicou a horský priechod Zbojská na ceste I/72. Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné.

Prečítať viac 

Európska únia poskytne Slovinsku po letných záplavách zálohovú platbu vo výške 100 miliónov eur v rámci Fondu solidarity Európskej únie, aby sa znížilo finančné bremeno úsilia Ľubľany o obnovu po škodách.

Prečítať viac 

Turecko oznámilo Švédsku, že v priebehu niekoľkých týždňov ratifikuje vstup Štokholmu do NATO. Uviedol to švédsky minister zahraničných vecí Tobias Billström. Turecko však poprelo, že by poskytlo časový plán ratifikácie.

Prečítať viac 

Vo štvrtok bude prevažne zamračené počasie, s teplotami do 2 stupňov Celzia. Vo viacerých okresoch najmä na strednom Slovensku treba počítať so snežením aj poľadovicou.

Prečítať viac 

Vatikán chce očividne schladiť vášne nemeckých synodalistov pred ďalšími rokovaniami. Vatikánsky „premiér“ kardinál Pietro Parolin adresoval v októbri generálnej tajomníčke nemeckých biskupov oficiálnu nótu, v ktorej spresňuje, že pri plánovaných rozhovoroch sa neráta s vyjednávaním v otázkach cirkevného učenia o homosexualite a kňazskej ordinácii žien.

Prečítať viac 

Streľba v Jeruzaleme si vyžiadala jednu obeť a osem zranených. Útočníci strieľali na ľudí na autobusovej zastávke, priblížila polícia.

Prečítať viac 

Slafkovský prispel v NHL asistenciou k víťazstvu Montrealu na ľade Columbusu 4:2.

Prečítať viac 

Prezidentka Taiwanu tvrdí, že Čína neplánuje inváziu, pretože má dosť vlastných problémov v ekonomickom a politickom sektore.

Prečítať viac 

V Rusku odsúdeného Američana Paula Whelana za špionáž, fyzicky napadol spoluväzeň. Incident sa odohral vo väznici IK-17 s maximálnym stupňom stráženia.

Prečítať viac 

Český expremiér Andrej Babiš začal v snemovni slovnú potýčku po tom, čo koaliční poslanci schválili štátny rozpočet na budúci rok s deficitom 252 miliárd korún.

Prečítať viac 

Katar potvrdil predĺženie prímerie medzi Izraelom a Hamasom do piatka, informoval o tom hovorca katarského ministerstva zahraničných vecí Madžíd Ansárí.

Prečítať viac 

Ruské ministerstvo vnútra chce, aby všetci cudzinci pri vstupe do krajiny potvrdzovali svoju lojalitu voči Moskve svojím podpisom. „Dohoda o lojalite“, ako by sa mala volať, by nezahŕňala len zákaz kritiky ruských úradov, ale aj ďalšie obmedzenia s cieľom chrániť národné záujmy Ruskej federácie.

Prečítať viac 

Pellegrini odcestoval na oficiálnu návštevu Českej republiky. V Prahe sa stretne so všetkými najvyšším ústavnými činiteľmi.

Prečítať viac 

Exprezident Bush vzdal hold zosnulému šéfovi diplomacie USA Kissingerovi. Spojené štáty americké stratili podľa Busha smrťou Henryho Kissingera jeden zo svojich „najspoľahlivejších a najvýraznejších hlasov“ v oblasti zahraničnej politiky.

Prečítať viac 

Prímerie medzi Izraelom a Hamasom pokračuje, vyjednáva sa o rukojemníkoch zadržiavaných v Pásme Gazy.

Prečítať viac 

Izraelské jednotky smrteľne postrelili dve deti z Predjordánska vo veku 8 a 15 rokov. Uviedla palestínska oficiálna tlačová agentúra WAFA.

Prečítať viac 

Pri požiari ubytovne v Kazachstane prišlo o život najmenej 13 ľudí. Požiar vypukol vo štvrtok pred východom slnka v najväčšom kazašskom meste Alma-Ata.

Prečítať viac 

Izrael v OSN odmietol výzvy na trvalé prímerie, o predĺžení súčasného sa rokuje.

Prečítať viac 

Ohniská prípadov respiračných ochorení v Číne sú podľa čínskeho ministra zahraničných vecí pod kontrolou. Wang I to uviedol na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN venovanom konfliktu medzi Izraelom a Hamasom.

Prečítať viac 

Zomrel bývalý americký minister zahraničných vecí Henry Kissinger. Dožil sa veku 100 rokov.

Prečítať viac 

Po Fínsku je pripravené uzavrieť hranicu s Ruskom aj Estónsko. Krajina to oznámila krátko po tom, čo sa k podobnému kroku odhodlalo aj Fínsko.

Prečítať viac 

Šéf diplomacie USA opäť pricestoval do Izraela, stretne sa zrejme aj s prezidentom Abbásom. S izraelskými lídrami má prediskutovať možnosti predĺženia dočasného prímeria medzi Izraelom a Hamasom a zvýšenie objemu humanitárnej pomoci smerujúcej do Pásma Gazy.

Prečítať viac 

Izraelská armáda v Pásme Gazy smrteľne postrelila troch ozbrojených Palestínčanov, ktorí porušili dohodnuté prímerie a ohrozovali izraelských vojakov.

Prečítať viac 

Minimálne odvody živnostníkov sa od januára budúceho roka prehupnú cez 300 eur. Pozostávajú z preddavkov do zdravotnej poisťovne a z odvodov do Sociálnej poisťovne.

Prečítať viac 

Koalíciu s víťazom holandských parlamentných volieb Wildersom odmietla druhá strana. Predseda Novej spoločenskej zmluvy Pieter Omtzigt sa obáva o existenciu právneho štátu, zákaz koránu považuje za protiústavný.

Prečítať viac 

Hamas odovzdal Červenému krížu ďalších izraelských rukojemníkov, celkovo ide o šiestu skupinu prepustenú počas prímeria s Izraelom. V zajatí ich zostáva približne 150, pracuje sa na predĺžení pokoja zbraní.

Prečítať viac 

Srbská pokroková strana prezidenta Vučiča čelí obvineniam z kupovania hlasov pred decembrovými parlamentnými voľbami. Mala byť napojená na telefonické centrum sľubujúce trojnásobný plat za hlas v jej prospech.

Prečítať viac 

Český minister: Som notorický vítač, ale vidieť státisícové demonštrácie v Londýne a Paríži ma vydesilo, Martin Dvořák, ktorý šéfuje ministerstvu pre európske záležitosti, to uviedol na margo propalestínskych pochodov.

Prečítať viac 

Vývoz áut a automobilových dielcov z Nemecka do Kirgizska vzrástol od invázie približne 55-násobne. A aj mnohé ďalšie krajiny susediace s Ruskom zažívajú od februára 2022 zlaté časy, čo sa týka obchodu so štátmi na starom kontinente.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články