Pri nehode trolejbusu v Banskej Bystrici sa zranilo sedem ľudí
Informovala o tom banskobystrická polícia na sociálnej sieti s tým, že nehoda sa stala na Ulici 29. augusta.
Banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová uviedla, že vodič smetiarskeho auta nedal v križovatke prednosť trolejbusu, ktorý išiel po hlavnej ceste. Bokmi sa zrazili a vozidlo mestskej hromadnej dopravy odhodilo mimo cesty. Tam narazilo do reklamného pútača. Zdôraznila, že rozsah zranení u ľudí zatiaľ nie je známy. Polícia nehodu objasňuje, škoda zatiaľ vyčíslená nie je. Alkohol u vodičov podľa hovorkyne nezistili.
Hovorkyňa Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici Ružena Maťašeje potvrdila, že na oddelenie urgentného príjmu priviezli šesť osôb, vrátane vodiča trolejbusu. "Všetci utrpeli len ľahké poranenia a po ošetrení ich prepustili domov," ukončila.
(fb polícia, tasr)