|   2024-01-11 13:39:14

Dolinková oznámila, že výstavbu nemocnice v Martine chcú spustiť na jar tohto roka

"Do 15. februára je potrebné vyrovnať pozemky, treba ich previesť do vlastníctva nemocnice. Zároveň sme dostali prísľub, že najneskôr v marci začnú kopať a nemocnica sa začne stavať," uviedla ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas).

Hrubá stavba nemocnice bude financovaná z peňazí z plánu obnovy. Je potrebné ju urobiť do 30. júna 2026. Šéfka rezortu zdravotníctva poznamenala, že momentálne síce plníme míľniky z plánu obnovy, no bolo nutné procesy zrýchliť.

Nová nemocnica v Martine má mať vlastnú ambulantnú, diagnostickú a terapeutickú časť i samostatný trakt pre detskú medicínu a urgentný príjem s traumacentrom prispôsobeným na zmiešanú prevádzku detí a dospelých. Vzniknúť má 660 lôžok.

(tasr)