|   2024-01-14 09:45:19

Ruskí športoví nadšenci sa zúčastnili jedného z najextrémnejších bežeckých podujatí

Pred štartom sa bežci podrobili lekárskym kontrolám, na občerstvovacích stanovištiach dostávali vývar a teplý čaj.

Podľa miestnych médií sa maratónu a polmaratónu zúčastnilo celkovo 38 ľudí, ktorí boli zabalení v oblečení od hlavy po päty a tým chránení pred chladom.

Alisa Matvejevová, ktorá bežala polmaratón, povedala, že to bol „veľmi desivý zážitok“, pretože najnižšia teplota, v ktorej doteraz trénovala, bola mínus 20 stupňov v Moskve.

„Prvých desať kilometrov sa bežalo ťažko. Potom to bolo ľahšie, pretože pochopíte, ako dýchať, a nezabudnete si odstrániť ľad z očí, pretože sa vám ním zalepia oči. Som naozaj rada, že som si nasadila termomasku a vyhrievané vložky do topánok, to ma naozaj zachránilo,“ povedala.

"Po 33. kilometri som skoro úplne omdlel," povedal víťaz Konstantin Dragunov po pretekoch v rozhovore pre portál Yakutia 24. Vzdialenosť 42,2 kilometra prekonal za tri hodiny a sedem minút.

(idnes)