|   2024-01-17 14:09:49

Tomáš Taraba podal trestné oznámenie na predošlé vedenie envirorezortu pre škodu za takmer 600-tisíc eur

Týka sa to prevzatia softvérového diela v rámci Informačného systému odpadového hospodárstva. "Niekoľko mesiacov dané dielo ministerstvo neuhrádzalo. Po dvoch rokoch a prehratom súdnom spore na Okresnom súde Bratislava I nakoniec ministerstvo pristúpilo k úhrade faktúr. Spolu s faktúrami však muselo ministerstvo uhradiť o státisíce eur navyše pre úroky z omeškania," skonštatoval minister.

Rezort je podľa svojho stanoviska pripravený poskytnúť orgánom činným v trestnom konaní plnú súčinnosť.

(tasr)