|   2024-01-18 11:26:52

Mesto Lučenec začalo so sťahovaním prvých oddelení MsÚ do nových priestorov

V prvej etape sťahovania MsÚ do nových priestorov samospráva počas stredy a štvrtka (18. 1.) presunie do budovy okresného úradu kanceláriu prvého kontaktu, podateľňu, pokladnicu, matriku, oddelenia evidencie obyvateľstva, osvedčovania, daní, poplatkov a kanceláriu terénnych pracovníkov. Oddelenia budú v nových priestoroch občanom k dispozícii od piatka.

Fico pri Husákovom hrobe

Mohlo by Vás zaujímať Fico pri Husákovom hrobe

„V týchto dňoch pokračujeme v zabezpečení plynulého sťahovania MsÚ Lučenec. V prvom rade sa zameriavame na prenos materiálno-technologického vybavenia, aby občania mohli v nových priestoroch úradu ihneď po presťahovaní využívať príslušné služby. Priestory prešli nevyhnutnými úpravami s minimálnymi nákladmi. V druhom kroku po presťahovaní kancelárií budeme pokračovať v druhej fáze úpravy priestorov, ktorá zvýši komfort a spríjemní priestory budovy,“ priblížila samospráva.

MsÚ Lučenec sídlil od konca 90. rokov minulého storočia v administratívnej budove na Novohradskej ulici v centre mesta. Budova je vo vlastníctve Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá sa ju rozhodla predať formou obchodnej verejnej súťaže kvôli potrebe financií na iné účely. Hodnota objektu bola na základe znaleckého posudku stanovená na 1 340 000 eur. Platnosť nájomnej zmluvy medzi univerzitou a mestom uplynie koncom februára.

Mesto Lučenec mení svoje sídlo po viac ako dvoch desaťročiach. Po novom bude MsÚ sídliť v dvoch lokalitách. Časť oddelení sa bude nachádzať v priestoroch vo vlastníctve mesta v budove Okresného úradu Lučenec. Oddelenia, ktoré občania navštevujú len sporadicky, samospráva presťahuje do budovy na Fiľakovskej ceste 287.

Banská Bystrica: Nemocnica stále nenašla stavebníka pre rekonštrukciu. Hrozí omeškanie?

Mohlo by Vás zaujímať Banská Bystrica: Nemocnica stále nenašla stavebníka pre rekonštrukciu. Hrozí omeškanie?

Dlhodobým cieľom samosprávy je vytvoriť v Lučenci spoločnú úradovňu okresného a mestského úradu v budove Okresného úradu Lučenec, ktorej vlastníkmi sú mesto a Ministerstvo vnútra SR. Rekonštrukciu objektu by podľa samosprávy štát mohol realizovať v najbližších dvoch rokoch.

(tasr)