|   2024-02-09 11:30:00

Banská Bystrica: Zákaz návštev v detskej nemocnici od piatka, v Rooseveltke začína platiť od soboty

Z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie sme na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Banskej Bystrici pristúpili k zákazu návštev pacientov na všetkých klinikách a oddeleniach,“ informuje banskobystrická nemocnica.

Biatlonistka Ema Kapustová skončila šiesta na ME juniorov, jedna rana ju delila od striebra

Mohlo by Vás zaujímať Biatlonistka Ema Kapustová skončila šiesta na ME juniorov, jedna rana ju delila od striebra

Zákaz návštev je platný od soboty 10. februára až do odvolania. „Zhoršujúca sa epidemiologická situácia sa týka najmä výskytu chrípky a ostatných akútnych respiračných ochorení v našom okrese. Prosíme všetkých o rešpektovanie tohto nariadenia,“ doplnila nemocnica.

V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici platí až do odvolania zákaz návštev pacientov na všetkých lôžkových oddeleniach. Informovala o tom v piatok detská nemocnica na sociálnej sieti. Reaguje tak na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu. „Návštevy na II. klinike pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny povoľuje prednosta kliniky. Vzťahujú sa iba na rodičov,“ zdôraznila nemocnica.

(mk)