Banská Bystrica: Zákaz návštev v detskej nemocnici od piatka, v Rooseveltke začína platiť od soboty
Z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie sme na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Banskej Bystrici pristúpili k zákazu návštev pacientov na všetkých klinikách a oddeleniach,“ informuje banskobystrická nemocnica.
Zákaz návštev je platný od soboty 10. februára až do odvolania. „Zhoršujúca sa epidemiologická situácia sa týka najmä výskytu chrípky a ostatných akútnych respiračných ochorení v našom okrese. Prosíme všetkých o rešpektovanie tohto nariadenia,“ doplnila nemocnica.
V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici platí až do odvolania zákaz návštev pacientov na všetkých lôžkových oddeleniach. Informovala o tom v piatok detská nemocnica na sociálnej sieti. Reaguje tak na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu. „Návštevy na II. klinike pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny povoľuje prednosta kliniky. Vzťahujú sa iba na rodičov,“ zdôraznila nemocnica.
(mk)