V Bytči pripravujú veľký projekt. Prístavba materskej školy prinesie 100 nových miest

V Púchove chystajú veľkú novinku, dočkali sa jej po dlhých desaťročiach Ilustračné foto. Zdroj: František Iván/TASR

BYTČA – Bytčianska radnica plánuje zvýšiť kapacitu materskej školy (MŠ) Dostojevského o 100 miest. Tento cieľ chce dosiahnuť prostredníctvom dvojpodlažnej prístavby, na ktorú už vyhlásili verejné obstarávanie. Očakávaná hodnota projektu je stanovená na 1,57 milióna eur.

Podľa hovorkyne mesta Adriany Brziakovej sa Bytča už dlhší čas stretáva s nedostatkom miest v predškolských zariadeniach. „Cieľom prístavby je rozšíriť kapacitu materskej školy, ktorá v súčasnosti slúži približne 140 deťom. Rozhodli sme sa tak aj vzhľadom na možnosť refinancovania investičných nákladov z aktuálnej výzvy v rámci plánu obnovy na zvýšenie kapacít materských škôl,“ uviedla Brziaková.

Nová dvojpodlažná modulová budova bude mať zastavanú plochu takmer 439 štvorcových metrov. Záujemcovia o realizáciu projektu môžu predkladať svoje ponuky do 26. júna 2024.

(tasr)


Ďalšie články
Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Na pozadí vyšetrovania, ktoré Európska komisia vedie proti sociálnej sieti X (predtým Twitter) v zmysle zákona o digitálnych službách, mal eurokomisár Thierry Breton ponúknuť tajnú dohodu majiteľovi Elonovi Muskovi. Dohoda mala spočívať v tichom obnovení opatrení, ktoré by sa dali jednoslovne nazvať cenzúra. O tejto údajnej dohode informoval sám Musk na svojom...
Inštitút pre štúdium vojny: Ukrajinské sily budú počas nasledujúceho polroka hlavne v defenzíve

Inštitút pre štúdium vojny: Ukrajinské sily budú počas nasledujúceho polroka hlavne v defenzíve

Ukrajinská armáda vedie obmedzené protiútoky na viacerých frontoch, v závislosti od príchodu západnej pomoci by mohli byť postupne schopní uskutočniť početnejšie protiútoky. Konštatoval to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Západní a americkí predstavitelia predpovedajú, že ukrajinské sily budú počas nasledujúcich šiestich mesiacov hlavne v defenzíve, pričom rozsiahla protiofenzíva sa očakáva až...