V mnohom som s nimi našiel spoločný jazyk. Jozef Viskupič vstupuje do PS

Do PS vstupuje šéf TTSK a jeden zo zakladate¾ov O¼ANO J. Viskupiè Jozef Viskupič a Michal Šimečka. Foto: Lukáš Grinaj/TASR

Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Spolu s predsedom strany Michalom Šimečkom to oznámili na tlačovej konferencii v Trnave.

Šimečka vyzdvihol, že Viskupič je skúsený politik a úspešný predseda TTSK. „Hovoria za neho výsledky, je kompatibilný s hodnotami a víziou PS. Spoločne s ním ešte lepšie porozumieme potrebám obyvateľov trnavskej župy, budeme s nimi v pravidelnom kontakte a dokážeme efektívne riešiť problémy, ktorým čelia,“ uviedol šéf hnutia.

Viskupič chce v PS reprezentovať samosprávny pilier, venovať sa regiónom či službám, ktoré poskytuje občanovi verejný sektor. „S PS som v mnohom našiel spoločný jazyk. Nič mi nehovoria populistické sľuby ani rozoštvávanie spoločnosti. Namiesto toho chcem riešiť témy, ktoré sú pre obyvateľov dôležité. Napríklad otázku reformy alebo modernizácie verejnej správy, ktorá stále nie je dokončená,“ povedal.

Šimečka pripomenul, že PS sa v rámci ukotvenia v regiónoch posilňuje o výrazné osobnosti z celého Slovenska, buduje regionálne kancelárie a chystá výjazdové zasadnutia poslaneckého klubu.

Stranu podporil už pred eurovoľbami

Jozef Viskupič už pred voľbami do Európskeho parlamentu podporil PS a lídra kandidátky Ľudovíta Ódora. Vtedy zdôraznil, že progresívci sú jediná opozičná strana, ktorá má šancu vyhrať. Vyzýval voličov, aby neriskovali prepadnutie hlasov.

„Ľudo Ódor je skvelý odborník a PS je jediná opozičná strana, ktorá má šancu vyhrať. Tieto voľby budú veľmi tesné, voliči koalície sú mobilizovaní a potrebný bude každý jeden hlas. V sobotu naozaj nemôžeme riskovať. Prosím, nevykašlite sa na to, a nenechajte svoj hlas prepadnúť,“ uviedol pred voľbami do EP Viskupič.

Začal pri Matovičovi

Viskupič vstúpil do politiky v roku 2010, keď sa spolu s Igorom Matovičom, Erikou Jurinovou a Martinom Feckom dostali do Národnej rady SR na kandidačnej listine SaS. Štvorica tvorila hnutie Obyčajní ľudia, z ktorého neskôr vzniklo hnutie OĽaNO, v súčasnosti premenované na hnutie Slovensko.

Viskupič bol zakladateľom OĽaNO. V parlamentných voľbách v septembri 2023 kandidoval za koalíciu strán OĽaNO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí. Predsedom kraja sa Viskupič prvýkrát stal po voľbách v roku 2017. Momentálne pôsobí vo funkcii druhé volebné obdobie. Je aj predsedom združenia samosprávnych krajov SK8.

(tasr)


Ďalšie články