|   2024-08-02 13:17:34

Turecká ambasáda v Izraeli spustila vlajku na pol žrde z úcty k hlave Hamasu. Ben Gvir: Môžu ju dať dole úplne

Nemenovaný politický zdroj v rozhovore pre Ynet povedal, že je „nechutné, že turecké veľvyslanectvo v Izraeli považovalo za vhodné spustiť vlajku na pol žrde pri príležitosti smrti muža, ktorý je zodpovedný za vraždy stoviek Izraelčanov“.

Katz si predvolal zástupcu tureckého veľvyslanca v Izraeli na pokarhanie. „Izrael nebude akceptovať prejavy účasti na smútočnom obrade za vraha, akým je Ismáíl Haníja,“ uviedlo ministerstvo vo vyhlásení.

„Ak chcú predstavitelia veľvyslanectva smútiť, nech idú do Turecka a smútia spolu so svojím pánom Erdoganom, ktorý sa objíma s teroristickou organizáciou Hamas a podporuje jej vražedné činy,“ dodal rezort.

K spusteniu vlajky sa prísne vyjadril aj minister národnej bezpečnosti Itamar Ben Gvir. Ten pre denník Times of Israel povedal, že zamestnanci veľvyslanectva môžu „dať vlajku dole úplne a vrátiť sa domov“.

(sab)