|   2024-09-16 15:32:19

Vo Viedni uviazlo 140 ľudí na výletnej lodi

Portál Heute uvádza, že v dôsledku záplav v strednej Európe je postihnutých viacero výletných lodí vo Viedni. Lodná spoločnosť DDSG v piatok oznámila, že pravidelná doprava bola od soboty do pondelka pozastavená a v najbližších dňoch pravdepodobne nastanú obmedzenia.

Na lodi sa nachádzajú zväčša švajčiarski cestujúci. Nemôžu však vystúpiť, keďže prístavisko na vylodenie je zaplavené. Portál swissinfo.ch priblížil, že na palube je 102 cestujúcich - majoritu tvoria občania Švajčiarska - a 40 členov posádky. Loď nemôžu opustiť už od soboty, sú však plne zásobení.

Loď v piatok vyplávala napriek varovaniam meteorológov. Tí predpovedali nepriaznivé počasie v Rakúsku už od štvrtka. Prevádzkovateľ zájazdu odmieta zodpovednosť.

Konateľ cestovnej kancelárie Thurgau Travel Daniel Pauli-Kaufmann hovorí, že v tom čase ani odborníci, ktorých expertízu si vyžiadali, nemohli predvídať, že Dunaj bude v tejto oblasti nesplavný.

Podľa spoločnosti Thurgau Travel miestne orgány rozhodnú, či a kedy môžu cestujúci vystúpiť. Cestujúci však tvrdia, že im povedali, že na lodi budú musieť zostať minimálne do utorka. V Rakúsku však hrozí ďalší dážď, preto v závislosti od vývoja počasia je možné, že sa ich pobyt na lodi predĺži.

(mas)