Južná Kórea a USA uskutočnili vojenské cvičenie pri hraniciach s KĽDR
Južná Kórea a Spojené štáty vo štvrtok vykonali spoločné vojenské cvičenie s ostrou streľbou v blízkosti hraníc so Severnou Kóreou. Manévre sa konali pred rozsiahlymi každoročnými cvičeniami Freedom Shield, ktoré sa začnú 10. marca.
Cvičenie prebiehalo na strelnici v meste Pchočchon, približne 25 kilometrov južne od hraníc. Zapojilo sa doň viac ako 160 kusov vojenskej techniky vrátane juhokórejských tankov K2, samohybných húfnic K55A1, amerických vrtuľníkov Apache a stíhačiek F-35A. Drony riadili delostreleckú paľbu a vykonávali prieskum proti simulovaným hrozbám.
Počas cvičenia došlo k incidentu, pri ktorom nešpecifikovaná munícia zasiahla cestu pri obytnom dome v Pchočchone. Hlásených bolo sedem zranených, poškodený bol aj kostol a šesť ďalších budov. Úrady vyšetrujú, či udalosť súvisí s vojenskými manévrami.
(tasr, mm)