|
2025-03-18 09:31:00
Ministri zahraničia Japonska, Kórey a Číny sa stretnú v Tokiu
Šéfovia diplomacie Japonska, Južnej Kórey a Číny budú tento víkend rokovať v Tokiu. Hlavnými témami budú trojstranná spolupráca, regionálne a medzinárodné otázky.
Južná Kórea potvrdila účasť svojho ministra Čcho Tchä-jula, ktorý sa v sobotu stretne s japonským partnerom Takešim Iwajom a čínskym diplomatom Wangom Iom.
Ministri zhodnotia pokrok v doterajšej spolupráci a budú diskutovať o jej ďalšom smerovaní. Čcho plánuje aj samostatné bilaterálne stretnutia so svojimi partnermi.
(tasr, lup)