|   2025-03-18 09:31:00

Ministri zahraničia Japonska, Kórey a Číny sa stretnú v Tokiu

Šéfovia diplomacie Japonska, Južnej Kórey a Číny budú tento víkend rokovať v Tokiu. Hlavnými témami budú trojstranná spolupráca, regionálne a medzinárodné otázky.

Južná Kórea potvrdila účasť svojho ministra Čcho Tchä-jula, ktorý sa v sobotu stretne s japonským partnerom Takešim Iwajom a čínskym diplomatom Wangom Iom.

Ministri zhodnotia pokrok v doterajšej spolupráci a budú diskutovať o jej ďalšom smerovaní. Čcho plánuje aj samostatné bilaterálne stretnutia so svojimi partnermi.

(tasr, lup)