Lunter: Lučenecká riaditeľka po tragédii v Spiši už školu viesť nebude
Riaditeľka Gymnázia Boženy Slančíkovej Timravy v Lučenci skončí vo funkcii po aktuálnom školskom roku.
Oznámil to šéf Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter po tom, čo Generálna prokuratúra SR zverejnila závery vyšetrovania v súvislosti s tragickým útokom na škole v Spišskej Starej Vsi.
Podľa prokuratúry sa pri prestupe páchateľa z lučeneckého gymnázia na spišské objavili vážne nedostatky – najmä zatajovanie informácií o jeho nevhodnom správaní.
Škola poskytla neúplnú dokumentáciu a pochybila aj pri súčinnosti s úradmi práce. Lunter uviedol, že riaditeľka končí aj na základe zistení počas jeho návštevy školy krátko po útoku.
Vyhlásil, že správu generálnej prokuratúry detailne preskúmajú a ak preukážu konkrétne osobné pochybenia, kraj vyvodí dôsledky.
Tragédia zo 16. januára si vyžiadala životy dvoch žien – študentky a zástupkyne riaditeľky. Ďalšia žiačka utrpela zranenia. Osemnásťročného študenta z Ľubice polícia obvinila z úkladnej vraždy a súd rozhodol o jeho väzbe.
(tasr, red)