V roku 1981 britský minister financií Geoffrey Howe predstúpil pred parlament, aby predstavil nový štátny rozpočet. Ešte počas jeho reči časť vládnych konzervatívnych poslancov znechutene opustila sálu. Líder opozície Michael Foot vyhlásil, že rozpočet je receptom na tri milióny nezamestnaných. V denníku The Times vyšiel list, ktorý podpísalo 364 význačných ekonómov. Tvrdili, že rozpočet „nemá oporu v ekonomickej teórii“ a ohrozuje britskú „sociálnu a politickú stabilitu“.
V tom čase naozaj išlo o rozpočet, ktorý oponoval väčšinovej ekonomickej teórii. Silne sa do nej premietli myšlienky monetarizmu, dovtedy v praxi neovereného. Rozpočet z roku 1981 je považovaný za prelomový v histórii Spojeného kráľovstva, thatcherizmu i konzervativizmu. Ukázalo sa, že pravdu mal Howe a premiérka Margaret Thatcherová, a nie 364 ekonómov. Rozpočet naštartoval hospodársky rast a bol veľkým krokom k uzdraveniu „chorého muža Európy“, ako saSpojenému kráľovstvu vtedy hovorilo.
Teraz sa história opakuje. Nový minister financií Kwasi Kwateng predstavil rozpočet, ktorý vyvolal zdesenie ortodoxných ekonómov, paniku na trhoch a pád vládnych preferencií. Kwarteng a jeho premiérka Liz Trussová musia dúfať, že pôjde o zopakovanie roku 1981 alebo opak roka 1972, keď vtedy minister financií Anthony Barber predstavil rozpočet, dodatočne považovaný za jeden z najhorších v histórii, ktorý uvrhol krajinu do stagflácie.