Čo sa ukázalo v parlamente. Reportáž z hlasovania

Foto: Jaroslav Novák/TASR

Do parlamentu nechodím často, ale keď sa deje niečo zlomové, tú atmosféru si nenechám ujsť. Pred budovou bol pokoj, päť, šesť demonštrantov si želalo pád vlády odkazom, že „národ na to nezabudne“. Keď som išiel okolo nich, precedil som s úsmevom, že v tom sa mýlia. Veru, národ zabudne vždy, pobavili sa.

Pred budovou boli jednoduché zábrany, balkón bol plný novinárov, v sále rušno. Svoju misiu v tomto volebnom období si naplnil poslanec Pročko, vypýtal si slovo s procedurálnym návrhom a „v mene všetkých poslaneckých klubov“ poblahoželal poslankyni Kataríne Hatrákovej k narodeninám. Odmenou obidvom bol potlesk. Jej nebohý otec, kedysi minister hospodárstva krátko po Novembri, zvykol blízkym hovorievať, aby mu zavolali, keď padne vláda. Dnes ale nebol ten deň.

Jaroslav Daniška

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]