Trump sa mení z politika na kryptošmejda

Donald Trump. Foto: TASR/AP

Týždeň je v politike dlhý čas, znie obľúbené múdro britských politických komentátorov. Dobre totiž zachytáva nebezpečenstvo akýchkoľvek dlhodobejších prognóz, keď odvážne tvrdenia môžu už po pár dňoch pôsobiť ako úplné hlúposti. Z tohto pohľadu je rok v politike úplná večnosť a predpovedať čokoľvek takto ďaleko do budúcnosti by mohol len blázon. Napriek tomu sa dá povedať, že dianie posledných dní nasvedčuje, že Donald Trump nebude znovu kandidátom Republikánskej strany na prezidenta Spojených štátov.

Primárky sú ešte veľmi ďaleko, prvé hlasy majú byť odovzdané vo februári 2024, Trump je zatiaľ jediným republikánom, ktorý oficiálne ohlásil kandidatúru. Situácia sa však preňho vôbec nevyvíja dobre.

Novembrové voľby do Kongresu sa všeobecne vnímajú ako katastrofa pre trumpovské krídlo strany. Trumpom vyvoleným kandidátom sa darilo o dosť horšie, ako je priemer, a veľká časť neuspela v zápoleniach, ktoré by za normálnych okolností vyhrali.

Ondřej Šmigol

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]