Twitter v zajatí ideológie. Čo všetko odhalili Twitter Files

Twitter je ako heroín. Možno dokáže ponúknuť chvíľkové uspokojenie, ale vzniká na ňom závislosť a dlhodobo človeku skôr škodí. Je to však zároveň debatný priestor. Stretávajú sa tu novinári, aktivisti, profesori, politici a ďalší opinionmakeri. Nie je ťažké získať pocit, že názory na Twitteri sú aj názory väčšinovej populácie. Sociálna sieť tak má oveľa väčší vplyv, akoby sa mohlo zdať z počtu používateľov alebo z finančnej situácie.

Elon Musk. Foto: TASR/AP Elon Musk. Foto: TASR/AP

Je preto dôležité, aby diskusia na platforme bola viac-menej vyvážená a vedenie firmy nenadržiavalo ani jednej strane. Napriek tomu nie je žiadnym veľkým tajomstvom, že firma sa postavila na stranu liberálnej ľavice.

To sa zmenilo s nástupom Elona Muska, síce sa zatiaľ nedá povedať, že by sa Twitter stal vyslovene pravicovou platformou, miliardár však sľubuje väčšiu vyváženosť a transparentnosť. Pustil preto pár vybraných novinárov do archívu internej komunikácie Twitteru a tí teraz vyťahujú na svetlo, ako prebiehalo rozhodovanie v najkontroverznejších momentoch. Konzervatívci tvrdia, že sa odhalilo veľké sprisahanie, progresivisti zase hovoria, že o nič nejde a všetko objavené sa už dávno vedelo.


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Kliknite na tlačidlo Poslať email a obdržíte odkaz na registráciu. Tým súhlasíte s obchodnými podmienkamiochranou súkromia.