Sporitelia zúfalo hľadajú možnosti, kam svoje peniaze zaparkovať

Burzový maklér na Wall Street. Foto: Profimedia

V roku 2019 som varovala pred tým, že v roku 2020 sa výrazne skomplikuje ekonomická situácia. V roku 2020 som zase varovala, že kríza, ktorá mala „správne“ prísť v priebehu lockdownu, sa v realite odloží v čase a v plnej sile príde až po skončení pandémie, keď už ju nikto nebude čakať. A v roku 2021 som zase varovala, že energetická situácia Európy sa v ďalších rokoch bude výrazne zhoršovať. Nuž – a dnes prichádza čas varovať zavčas pred situáciou vo financiách.

Vlastne všímaví ľudia už mohli sami zaznamenať, že mnohé zvučné mená hlásia správy, na ktoré od nich nie sme veľmi zvyknutí. Napríklad švajčiarska finančná skupina Credit Suisse aktuálne oznámila, že tento rok očakáva značnú stratu. Jej klienti totiž v posledných troch mesiacoch roku 2022 stiahli z banky rekordné množstvo peňazí z vkladov aj z ďalších finančných produktov, a banka tak dosiahla najhorší ročný výsledok od veľkej finančnej krízy v roku 2008.

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]