Cisárovná Sisi opäť na plátne. Korzet je o zviazanosti ženy konvenciami, rodinou či postavením

Vicky Kriepsová vo filme Korzet. Foto: FB/Corsage

Na čo všetko sa už postava cisárovnej Sisi nevyužila? Maskot Viedne, tvár čokolády, hrdinka filmov a seriálov zúfalej kvality. Jej život je popísaný presne. Ale ako by si každý z neho vzal len tú časť, ktorá mu vyhovuje. Ako naznačuje samotný názov, Korzet  je film o zviazanosti ženy – konvenciami, materstvom, rodinou či postavením. Pokiaľ ste navyše rakúska cisárovná, všetky obmedzenia sa znásobujú a komplikujú.

Alžbetu Bavorskú sledujeme odo dňa jej štyridsiatych narodenín. Smutný, až zúfalý pohľad, často skrytý za závojom, naznačuje, že svoje postavenie nenávidí a celý kráľovský dvor neznáša čoraz viac. Stratégií úniku, ktoré si za roky vybudovala, je niekoľko.

Soňa Koželová

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]