Pápež má záujem odmeniť dobré úmysly Orbána v súvislosti s vojnou, zaznelo pred návštevou Františka v Maďarsku

Viktor Orbán a pápež František v Budapešti krátko pred apoštolskou cestou na Slovensko. Foto: TASR/AP

Pápežova cesta do Budapešti vyzdvihne Orbánove dobré úmysly a vyšle signál Putinovi, aby zastavil vojnu, píšu médiá v súvislosti s nadchádzajúcou udalosťou. K jej možným posolstvám sa pre Štandard vyjadril aj bývalý poradca Margaret Thatcherovej John O'Sullivan. Povedal, že je za porážku Rusov, ale na druhej strane nie je nekresťanské povedať, že chceme koniec vojny.

Tento týždeň potvrdila Svätá stolica apoštolskú cestu pápeža do Budapešti, ktorá sa uskutoční 28. až 30. apríla. Už minimálne pol roka o nej kolovali informácie v kuloároch miništátu. Aj keď bol v roku 2021 katolícky líder na maďarskej pôde, oficiálne nešlo o návštevu štátu, ale Medzinárodného eucharistického kongresu, ktorý sa konal v metropole na Dunaji. Po niekoľkých hodinách sa František odtiaľ odobral na niekoľkodňovú cestu na Slovensko.

https://standard.sk/109991/blahoslavena-slovenka-anna-kolesarova-je-madarka-hlasa-kongres-v-budapesti-ktory-navstivi-papez/
Bohumil Petrík

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]