Ako to robíme my matky, povedala. Pápež ocenil šéfku eurokomisie, keď riešila krízu počas covidu

Ursula Von der Leyenová. Foto: TASR/AP

Pápež František ocenil predsedníčku Európskej komisie zato, ako v jednej chvíli postupovala počas pandémie koronavírusu. Na Medzinárodný deň žien volá po efektívnej diverzite medzi mužmi a ženami.

„Raz som sa spýtal von der Leyenovej: ‚Pani, povedzte mi: ste lekárka a máte sedem detí, s ktorými voláte každé popoludnie, povedzte mi: ako sa vám podarilo zlomiť odpor k správe Európskej únie počas (pandémie) COVID, keď odporovali štáty Beneluxu a akási iná krajina, ako ste to urobili?‘ Pozrela sa na mňa a v tichu začala usilovne gestikulovať rukami. Pozorne som sledoval jej ruky a napokon povedala: ,Ako to robíme my matky.´“

Bohumil Petrík

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]