Ozbrojený útok trumpovcov, alebo prehliadka pamätihodnosti?

Najznámejší demonštrant Jacob Chansley v Kapitole. Foto: Profimedia.sk

Prečo nás má v našom geopolitickom priestore zaujímať, čo presne sa stalo vo Washingtone 6. januára 2021, keď počas voľby nového prezidenta Bidena priaznivci toho starého, Trumpa, v domnení, že voľby boli sfalšované a ukradnuté, vnikli do Kapitolu, sídla Kongresu? Pretože to vypovedá nielen o stave americkej politiky, ale hlavne o práci s (dez)informáciami, ktoré, riadne upravené, ešte stále dokážu vyvinúť neuveriteľnú silu.

Počas predchádzajúcich dní odvysielal najpopulárnejší televízny komentátor v USA Tucker Carlson na kanáli Fox News zábery z onoho 6. januára, ktorými silne sproblematizoval niektoré totemické tvrdenia o tomto „čiernom dni“ pre americkú demokraciu.

Daniel Kaiser

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]