Prečo obvinila komisia pre cenné papiere kryptoburzu Kraken

Ilustračné foto: FB/Kraken Digital Asset Exchange

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) v posledných týždňoch spustila poľovačku na emitentov stablecoinov a poskytovateľov rozličných kryptoslužieb. Jednou z obvinených spoločností sa stala aj známa a kryptoburza Kraken, ktorá pôsobí na trhu kryptomien už od roku 2011.

Rozhodnutie SEC obviniť kryptoburzu Kraken z porušovania pravidiel cenných papierov v súvislosti so stakingom vyvolalo rôzne ohlasy v rámci celej kryptokomunity. SEC obvinila Kraken z predaja neregistrovaných cenných papierov. A to preto, že stakingový produkt spoločnosti podľa nich sľubuje zákazníkom pravidelné výnosy a výplaty.

Dávid Stancel

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]