Heger s Naďom budujú atlantizmus ruskými metódami

Rastislav Káčer a Eduard Heger. Foto: Martin Baumann/TASR

Vláda Eduarda Hegera, osobitne ministri Naď a Káčer, poškodzuje svojím rozhodnutím aj to, k čomu sa sami hlásia.

Malo by to byť jasné, nad slnko jasné, ale nie je. Žijeme dobu, keď sa faktom stáva to, čo si niekto myslí, že je fakt. A námietka sa odbije väčšou dávkou arogancie.

Vo vedľajšom texte profesor Ľalík jednoznačne preukazuje, prečo ani zmenený právny základ neumožňuje vláde poslať stíhačky na Ukrajinu. Medzinárodná zmluva, ktorou chce Hegerova vláda porušiť ústavu, si totiž vyžaduje schválenie v parlamente.

Metódy, ktoré nám tu Heger s Naďom a Čaputovou zanášajú, sú neústavné a svojím duchom - prečo to nepovedať slovom, proti ktorému vo vláde bojujú - ruské. Právo sa zneužíva na politiku. Viac o tom v skvelom texte profesora Ľalíka.

Lenže Hegerova vláda sa dopustila aj troch ťažkých politických chýb, ktoré po nich zostanú.

(viac…)
Jaroslav Daniška

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]