Bruselský greenwashing treba zrušiť. A veľmi rýchlo

Komisári Frans Timmermans, Margrethe Vestagerová a Maroš Šefčovič. Foto: TASR/AP

Európsky samit, ktorý sa začína vo štvrtok 23. marca, bude mať zásadný vplyv na budúcnosť. Je čas ten problém pomenovať pravým menom. Green New Deal či emisná norma Euro 7 nie sú len ďalšie z radu bežných bruselských hlúpostí od reality odtrhnutých eurobyrokratov, opojených vlastnou morálnou nadradenosťou a vznášajúcich sa v opare vznešených vízií centimeter nad zemou. Tu už nejde o žiadne infantilné hry, ale o prežitie Únie.

Je zbytočné spolu s alternatívou hovoriť, že Progresívne Slovensko sa podporovaním tejto agendy správa ako nejaký zahraničný, bruselský či aký agent. Hra na zahraničných agentov pri tejto téme stráca akékoľvek opodstatnenie. Byť niekoho agentom predsa znamená, že hoci dotyčný hujer nepracuje v prospech našich domácich záujmov, aj tak existuje niekto, v koho prospech daná agenda existuje.

Matej Gašparovič

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]