Prihlásiť sa

Stablecoiny sú doláre: run na banky v priamom prenose

Bitcoin a dolárové bankovky. Ilustračné foto. Zdroj: Flickr.com/Jernej Furman Bitcoin a dolárové bankovky. Ilustračné foto. Zdroj: Flickr.com/Jernej Furman

Bidenova administratíva sa rozhodla pustiť do útoku na kryptomeny. Operácia Chokepoint 2.0 však nebola nová regulácia, ale rôzne odporúčania pre banky od rôznych úradov administratívy. Tie im naznačujú, že sa ku kryptomenám treba správať ako k vysoko rizikovému aktívu a neodporúčajú prichádzať s ním do kontaktu. Do toho sa úrady ako Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) snažia vyvolať dojem, že niektoré kryptomeny spadajú pod securities.

Podľa všetkého však táto aktivita má dosah skôr na fiat svet ako na kryptomenové spoločnosti. Operácia chokepoint viedla k ukončeniu prevádzky banky Silvergate, ktorá obsluhovala mnohé kryptoburzy a projekty. Vďaka odchodu rôznych kryptoprojektov a tlaku od administratívy sa rozhodla dobrovoľne ukončiť svoju činnosť. Aspoň zatiaľ sa zdá, že sa nejde o krach – banka je likvidná a vypláca všetky vklady.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami