Kardinál Müller: Obnovme skôr Rímsku ríšu než veľké Rusko

Kardinál Gerhard Ludwig Müller. Foto: Bohumil Petrík

Záujmy Putina či Bidena sú niekedy protiľudské. Pedofíliu neprekonáme homofíliou, pápež by mal povedať dúhovému kňazovi Jamesovi Martinovi, aby ho nezneužíval. Čo hovorí popredný kardinál Müller v novom interview.

"Nemôžeme zničiť učenie o sexuálnej morálke, lebo niektorí pochybili, musíme ju vysvetliť. Nemôžeme prekonať pedofíliu homofíliou, lebo aj hriechy proti dospelým sú hriechy.“

Povedal to nemecký kardinál Gerhard Ludwig Müller v súvise s kontroverznou Synodálnou cestou v nemeckej cirkvi. Tá pritiahla počas niekoľkých rokov veľa pozornosti a polemiky. Jej východiskom pritom bola snaha riešiť prípady zneužívania neplnoletých. V marci 2023 vo Frankfurte biskupi odhlasovali záverečné texty, v ktorých sa tiež otvorili požehnávaniu homosexuálnych párov. Stalo sa tak napriek zákazu z marca 2021, ktorý vydal Vatikán po konzultácii s pápežom Františkom.

Hlasný kritik Synodálnej cesty a popredný bavorský kardinál takéto požehnávanie odmietol:

„Berme vážne Božie slovo, to nie je možné. V nemeckej cirkvi sú návrhy priamo proti katolíckej viere. Žehnať páry rovnakého pohlavia je rúhanie. Otec James Martin hovorí, že pápež urobil pre LGBT+ ľudí tak veľa. Pápež by mu mal povedať: ‚Nesmieš ma zneužívať'.“

(viac…)
Bohumil Petrík

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]