Šéf TikToku Šou C' Čche by mal chcieť späť svoje peniaze. Americký Kongres si ho predvolal, aby vypovedal o napojení svojej firmy na Komunistickú stranu Číny. Čche vypočutie rozhodne nepodcenil a najal si tých najlepších washingtonských lobistov, aby ho na grilovanie pripravili. Namiesto toho, aby upokojil nevraživo naladených kongresmanov a odvrátil hrozbu zákazu, ktorý jeho firme hrozí, skôr ju k tomu značne priblížil.
Rozhádané a rozdelené Spojené štáty sa nezhodnú takmer na ničom. Jedinou výnimkou je postoj k Číne. Demokrati aj republikáni ju považujú za vážne nebezpečenstvo a ohrozenie amerického postavenia vo svete. Posledných pár rokov si Američania začali všímať čínsky vplyv v ich krajine.
Hollywood sa v honbe za dobytím obrieho čínskeho trhu podriaďoval požiadavkám Pekingu. Napríklad kedysi veľká hviezda a hlasný kritik čínskej politiky v Tibete Richard Gere sa od roku 2008 neobjavil v žiadnom filme produkovanom veľkým hollywoodskym štúdiom. Gere tvrdí, že je to dôsledok blokovania zo strany čínskej vlády. Pribudli filmy, ktoré sa buď odohrávajú v Číne, alebo v nich má čínska vláda kladnú úlohu. Napríklad v Marťanovi z roku 2015 Čína poskytne svoju raketu na záchranu na Marse uviaznutého astronauta po tom, čo americký pokus zlyhá. Niekedy sú čínske požiadavky až smiešne. V Mission Impossible III počas naháňačky v Šanghaji je vidieť bielizeň sušiacu sa na šnúrach vonku. Čínski cenzori požadovali digitálne odstrániť tieto zábery, aby ich krajina nepôsobila príliš zaostalo.