Jediná výnimka, na ktorej sa rozdelené Spojené štáty zhodnú

Šou C' Čche počas vypočutia v Kongrese. Foto: Profimedia

Šéf TikToku Šou C' Čche by mal chcieť späť svoje peniaze. Americký Kongres si ho predvolal, aby vypovedal o napojení svojej firmy na Komunistickú stranu Číny. Čche vypočutie rozhodne nepodcenil a najal si tých najlepších washingtonských lobistov, aby ho na grilovanie pripravili. Namiesto toho, aby upokojil nevraživo naladených kongresmanov a odvrátil hrozbu zákazu, ktorý jeho firme hrozí, skôr ju k tomu značne priblížil.

Rozhádané a rozdelené Spojené štáty sa nezhodnú takmer na ničom. Jedinou výnimkou je postoj k Číne. Demokrati aj republikáni ju považujú za vážne nebezpečenstvo a ohrozenie amerického postavenia vo svete. Posledných pár rokov si Američania začali všímať čínsky vplyv v ich krajine.

Ondřej Šmigol

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]